filozofia

Niektórzy producenci podążają za trendami. Inni je tworzą.
Niektórzy producenci boją się zmian. Inni je akceptują.
Niektórzy producenci żyją przeszłością. Inni tworzą przyszłość.

THE FUTURE OF THE PIANO

Niezwykły zmysł wyobraźni, jaki posiadał założyciel rodzinnej firmy, Koichi Kawai, stał się podstawowym wyznacznikiem kierunku działań i wyzwaniem dla wszystkich jego następców, oraz sprawił, że nazwa Kawai już od roku 1927 jednoznacznie kojarzy się z innowacją.

Dzięki nieustannym poszukiwaniom nowych materiałów i technologii zdolnych poprawić jakość brzmienia, wrażenia dotykowe, stabilność i trwałość fortepianu, firma Kawai stała się pionierem w dziedzinie produkcji fortepianów, wprowadzając niezwykle istotne i korzystne nowości, takie jak aluminiowe belki główne mechanizmu klawiatury, wolno i płynnie zamykające się pokrywy klawiatury, pulpity z wykończeniem odpornym na zarysowania oraz rewolucyjne zastosowanie w mechanizmie klawiatury komponentów z tworzywa ABS i włókna węglowego.

Zamiłowanie do innowacji widoczne jest również w dziedzinie instrumentów elektronicznych. To właśnie firma Kawai stworzyła pierwsze pianino cyfrowe z drewnianą klawiaturą oraz pierwszy mechanizm klawiatury instrumentu cyfrowego, który odtwarza naturalny ruch i sposób działania klawiatury instrumentu akustycznego. To właśnie instrumenty Kawai jako pierwsze posiadały wbudowane nagrywarki CD. Pierwsze na świecie instrumenty cyfrowe wyposażone w prawdziwe, drewniane płyty rezonansowe to również instrumenty Kawai.

Także i dziś Kawai dzięki konsekwentnemu dążeniu do udoskonalenia sztuki i rzemiosła tworzenia fortepianów i pianin realizuje swoją misję wyrażoną słowami THE FUTURE OF THE PIANO.